Валізка з червоним хрестом

 

А ЩО В АПТЕЧЦІ?

У кожному автомобілі має бути аптечка. Це відомо навіть дітям. Однак якою саме вона повинна бути, знають одиниці. А це відкриває шлях для зловживань інспекторами. Один з них взявся перевіряти мою аптечку і доводив, що я не маю необхідних ліків, які за всіма інструкціями повинні бути в аптечці. Протокол він, звичайно, не склав, але нерви мені попсував. Прошу вас розповісти, які саме ліки мають бути в автомобільній аптечці, і який документ регламентує їхню кількість.

Юрій Ільків, м.Дрогобич.

Відповісти панові Юрію ми попросили керівника прес-центру Управління ДАІ у Львівській області Світлану Пасічник.

- Ця проблема нетипова, - сказала вона. - По-перше, тому, що відстежувати, чи є у водійській аптечці йод та анальгін не є першочерговим завданням інспектора. Якщо вже він заглядає до аптечки, то перевіряє здебільшого термін придатності ліків. А по-друге, за відсутність необхідних медикаментів водію загрожує смішний штраф - лише 2 грн. Навряд чи варто заводити протокол на таку маленьку суму. І тим не менше, перелік ліків в автомобільних аптечках є затвердженим і сталим. Фірми, які спеціалізуються на випуску таких аптечок, переважно знають цей перелік і дотримуються його. Розрізняють два види аптечок: для легкових автомобілів і для вантажних. У валізці з червоним хрестом для легковиків має бути:

Амідопірин чи анальгін (таб.) - 10 шт.
Валідол (таб.) - 10 шт.
Бесалол (таб.) - 6 шт.
Ацетил-саліцилова кислота (таб.) - 6 шт.
Таблетки від кашлю - 10 шт.
Кислота борна - 10 г.
Натрія гідрокарбонат - 50 г.
Настойка валеріани - 15 мл.
Розчин аміаку 10-процентного - 30 мл.
Розчин йоду спиртовий 5-процентний - 15 мл.
Перекись водню 3-процентного - 30 мл.
Мазь борна, 5-процентна - 25 г.
Бинт марлевий стерильний - 2 шт.
Бинт марлевий нестерильний - 1 шт.
Вата гігроскопічна - 50 г.
Джгут кровоспинний медичний гумовий -1 шт.
Лейкопластир бактерицидний - 1 шт.
Індивідуальний перев'язочний пакет - 1 шт.
Склянка для приймання ліків - 1 шт.

Цей перелік опублікований у "Підручнику водія", 1997 р., рекомендованого Міністерством освіти для викладачів та студентів курсів водіїв.

Дмитро СИНЯК.